ZÁJEMCI: 6


13. Ledna 2015 - úterý 18:04 - Zobrazit Archív novinek

Nějaké obrázkové updaty. Snad brzo přibude i ta kapitola. Je rozepsaná, jen práce na ní nejde zrovna od ruky. :)

Re

_______________________________________________________________________________________


Nemrtví

6. června 2009 v 18:24 | Re

Pod pojmem "Nemrtví" si dnes pravděpodobně valná většina lidí představí chodící lidské zbytky, se kterými se lze setkat v moderních MMORPG a které vypadají extrémně odpudivě.

Mluvíme-li o Nemrtvých zde, stačí nám naprosto jednoduchá definice: "Lidé, kteří měli zemřít a nezemřeli". K této anomálii, kterou Shinigami nazývají "Žádná smrt", na Zemi občas dochází z naprosto nevysvětlitelných důvodů (nezacházíme-li ovšem do téměř zapomenutých legend), navíc v některých místech zcela nepochopitelně častěji než v jiných.

Co to v praxi znamená? Každý člověk má přesně určeno, kdy má zemřít. Na milióntinu sekundy. Tento čas samozřejmě počítá s konečnou smrtí, takže například prodělání klinické smrti jej vůbec neovlivní. Toho člověka se totiž lékařům podaří oživit, on po zbytek života povídá příběhy o bílém světle a všichni jsou šťastní. Ale pak jednou dostanou lékaři na stůl člověka, kterému už jeho čas vypršel. Ale oni se přece snaží mu život zachránit, protože to netuší. A pak najednou, jako nějaký zkrat v toku reality, se jim to podaří.

Jenže to, co se jim pak probudí, to už není člověk. Člověk je definován jako bytost, která existuje v daném těle po dobu životnosti tomu tělu určené. Podle všech měřítek, kromě toho biologického, už je tato osoba dávno "za vodou". Duše už se nachází ve stádiu, které následuje po životě, a je stále uvězněna v žijícím těle. Tyto tvory nazýváme Nemrtvými.

Nemrtvý je někdo, kdo nezemře ve chvíli, kdy zemřít má. A k tomu může dojít mnoha způsoby. Na rozdíl od ostatních lidí, kteří se po otřesném zážitku zregenerují a jsou schopni žít dál šťastný život, Nemrtvý naopak klesá do podivného napůl apatického stavu, kdy se světem pohybuje, jako by tam ani nepatřil, a každým dnem se z něj vytrácí známky lidství, vzpomínky, pocity a emoce.

Působení Nemrtvých na okolí de facto odeznívá stejným způsobem jako jejich předchozí já. Lidé najednou začínají mít problém s tím si je uvědomovat. Můžou se s nimi bavit, ale necítí se u toho dobře, protože si nejsou jistí, co vlastně dělají. Jako by ten vjem nemohli uchopit a klouzal jim jako mokré mýdlo.

Teoreticky může Nemrtvý takhle přežívat až do smrti svého těla. Ale kdykoliv od jeho vzniku může dojít k Probuzení. Duše si pak uvědomí své uvěznění, ale protože není dělaná na to, aby ovládala tělo, je slabší než tělesné pudy, především pud sebezáchovy, takže by se sama nikdy nedokázala přímo osvobodit. Proto svůj hněv slepě rozprostírá na všechno živé kolem. Ve své podstatě ta duše není zlá - je to ale jiné stádium, něco, čemu tělesně živé myslící bytosti porozumět nemůžou, stejně tak, jako ta duše nemůže porozumět živým myslícím bytostem.

Hněv té duše obvykle bývá tak silný a nekontrolovatelný, že vyhání schopnosti svého těla na maximum. Popravdě řečeno, kdyby se Nemrtvému dovolilo nějakou dobu řádit, nejspíš by se stejně po nějaké době vyčerpal k smrti těla. Nicméně některé schopnosti tomu tělu přichází přímo z podstaty té duše a protože tu podstatu nikdo nezná, nelze ani přesně určit, jak je možné, že jsou Nemrtví tak rychlí, mají takové reflexy atd. Nakolik je lidské tělo ovlivněné novou duší, která v něm přebývá, to také záleží na čase. Proto jsou někteří Nemrtví silnější než jiní, byli prostě Nemrtvými už dlouho.

Teď k tomu, proč se občas vyskytnou Nemrtví, kteří nejsou agresivní. Z pohledu Shinigami se prostě jedná o výjimky, něco jako ta jedna bomba ze sta, která nebouchne, když spadne na zem. Dochází k tomu proto, že se ti Nemrtví probudí příliš brzy po svém vlastním vzniku. Vliv jejich předchozího já je ještě mnohem silnější než vliv nově probuzené duše. Takže Nemrtvý si sice uvědomí, že je Nemrtvý, či spíše ta duše si uvědomí, že je uvězněná, ale vyjde to tak nějak do prázdna. Co by se dělo s těmi Nemrtvými, kdyby je Shinigami hned neodstranili, toť otázka.

V praxi se je každý Nemrtvý jiný, jako je každá duše jiná. Záleží také na tělesné stavbě, době, po kterou je Nemrtvý Nemrtvým a samozřejmě i na věku tělesné schránky. Jedna věc je ale všem Nemrtvým společná: Shinigami už pro ně nejsou neviditelní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama