ZÁJEMCI: 6


13. Ledna 2015 - úterý 18:04 - Zobrazit Archív novinek

Nějaké obrázkové updaty. Snad brzo přibude i ta kapitola. Je rozepsaná, jen práce na ní nejde zrovna od ruky. :)

Re

_______________________________________________________________________________________


Meerijové

6. června 2009 v 15:32 | Re
Meerijové jsou zcela zvláštní druh, který se člověku podobá jen v základních rysech. Mají svoji vlastní kulturu, společenství, určité zvláštní schopnosti a naprosto netypický způsob uvažování.

Jsou hubení a dorůstají do výšky kolem dvou metrů. Jejich kůže může mít rozmanité barvy, od zelené přes šedou až po oranžovou. Stejná barevná variabilita platí i pro jejich vlasy, které nosí sčesané do velice extravagantních účesů zdobených ruznými drobnostmi. Pro svoji výšku i stavbu těla typu "samá ruka, samá noha" nejsou příliš rychlí. Pohybují se pomalu a elegantně (něco na způsob chůze žirafy). Jejich úzké, až klackovité ruce v sobě skrývají nečekanou sílu, kterou Meerijové nejčastěji využívají při šplhání po stromech.

Celkově by se Meerijové dali přirovnat k velice vyspělému indiánskému národu, který byl doveden k dokonalosti ve všech směrech, například ve schopnosti přežívat v naprosté symbióze s okolní přírodou. Neví se o nich mnoho, protože žijí v jakési variaci na dimenze Shinigami, do které se dokáží dostat pouze oni. Jediné, co je o nich známo, je to, že žijí v přísném hiearchickém uspořádání. Někdy se také zmíní o místě zvaném Quatazeta. Shinigami předpokládají, že se jedná o jejich hlavní město.

Ve starověku uzavřeli Meerijové se Shinigami smlouvu, ve které se zavazují, že budou vytrvale pomáhat Shinigami ve všech dimenzích do konce své existence. Výměnou za tyto služby obdrželi Meerijové velice cennou věc, totiž jistotu úplné nedotknutelnosti, která jim zaručila naprosté bezpečí před nemrtvými i všemi, kteří by jim kdy chtěli jakkoliv uškodit. Právě tehdy jim Shinigami darovali jednu ze svých dimenzí a Starší pomohli zapečetit její vstup.

V praxi to znamená, že Meerijové jsou těmi postavami v zákulisí, které se starají o chod Shinigami "domácností", především co se úklidu a vaření týče. Jsou to zvláštní a nenápadné bytosti, kterým sice nedělá žádné problémy komunikovat se Shinigami, o které se starají, nicméně tyto kontakty nevyhledávají.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama